Çiçero
Çiçero İndir-1080p Sansürsüz Film |İndir&İzle|

Çiçero

Çiçero: Tarihi dokusu ve oyunculukları ile izleyenlerden tam puan alan yapımlardan bir tanesi olan Çiçero...

Puanlama Detayları

Internet Movie Database, kısaca IMDb, yeryüzündeki tüm ülkelerin ve tüm dönemlerin sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgiler barındıran çevrimiçi bir veri tabanıdır.

  • Ortalama Puan6.0

  • IMDb6,6

Çiçero:

Tarihi dokusu ve oyunculukları ile izleyenlerden tam puan alan yapımlardan bir tanesi olan Çiçero 2. Dünya Savaşı’na damga vuran bir casusun hikayesini konu ediniyor. Yapım tarihe uygun kıyafet, senaryo ve dekorları ile de izleyenlerin dönemi yaşamalarına neden oluyor. Serdar Akar yönetmenliğinde çekilen filmin tarihi, duygusal ve oldukça etkili olmasından dolayı Çiçero 2019 yılının en etkileyici tarihi yapımları arasına girmeye aday gösterilecek gibi duruyor.

İkinci dünya savaşı sırasında savaşın değiştirilmesini ve yönünün bile farklı bir hal almasına neden olan Çiçero isimli bir casusun hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor. Almanya’nın savaştan mağlup olarak ayrılmasına bile neden olan İlyas Bazna çocukluğundan itibaren casus olarak çalışmaya başlar. Bir süre sonra tüm hayatı casusluk olan Bazna kendisine lakap olarak Çiçero ismini takar. Ankara’da İngiliz Büyükelçisi’nin yanında uşak olarak çalışmaya başlayan İlyas, Almanlara yardımcı olmak için casusluk yapmaya devam eder. İyi ve eğitimli bir uşak olmasından dolayı da kimsenin şüphesini çekmez.

Casusluk olayları sırasında Almanya Elçiliğinde çalışan bir sekreter ile aralarında duygusal bir bağ gelişmesi de olayların farklı bir seyir almasına neden olur. Engelli çocuk ve insanların gaz odasında ortadan kaldırılmasına yönelik bir uygulama olan T4’ün uygulanması aynı zamanda İlyas’ın sevdiği kadının çocuğunun da ölmesi anlamına gelecektir. İlyas savaşın yönünü değiştirmek konusunda başarılı olmasına karşılık çocukların uyutulması ve gaz odalarında öldürülmesi konusunda bir şey yapamaz. İlyas Bazna’nın hayatının anlatıldığı yapım izleyenlerin duygudan duyguya sürüklenmesine neden oluyor.

Filmin seyri ve tarihi temasına ek olarak başrolde bulunan usta oyuncular Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik ve Ertan Saban’ın da etkisi ile filmin daha da etkili olduğu gözlerden kaçmıyor. Oyuncuların performansları ile de birleştirildiğinde büyük oranda olumlu yorumlar alan yapım tarihin seyrini değiştiren bir biyografi olarak klasikler arasında kendine yer edinmeye aday görünüyor. Yapım izleyiciler ve önemli eleştirmenlerden ise fazlasıyla olumlu yorum alarak yüksek puanlar elde etmeyi başarıyor. İzlemeyenlerin ise kesinlikle izlemesi ve filmi deneyimlemesi öneriliyor.

Çiçero 1080p indir

Fragman:

Oyuncular

Diğer Filmler için tıklayınız.

Vlc Media Player kullanmanız tavsiye edilir.

Çiçero 1080p indir

Çiçero 1080p indir

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *